Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna szybko się zużywają oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od właściwego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s